szyba prysznicowa

Najlepsze sposoby czyszczenia ścianki prysznicowej w domu - szyba prysznicowa

Spis treści

Szyba prysznicowa - wskazówki jak wyczyścić ściankę prysznicową :

Szyba prysznicowa – Istnieje wiele sposobów na czyszczenie ścianek prysznicowych w kabinie prysznicowej lub z płytek. Kamień wapienny i brud często osadzają się trudno i mogą być trudne do usunięcia, jeśli nie masz odpowiednich środków i narzędzi. Oto kilka wskazówek i porad, jak najłatwiej i najszybciej oczyścić prysznic jak profesjonalista.

CZYSZCZENIE SZKLANEJ ŚCIANKI PRYSZNICOWEJ/SZYBA PRYSZNICOWA

Obecnie popularne są kabiny prysznicowe i ścianki prysznicowe wykonane ze szkła. Po pierwsze, nadają one łazience światło i przestrzeń, ponadto wiele osób zastępuje wannę narożną kabiną prysznicową. W ten sposób można łatwo i delikatnie usunąć kamień wapienny ze ścianki prysznicowej.

Używaj środków czystości przeznaczonych do łazienki. Zawierają one substancje, które rozpuszczają kamień wapienny i są dostosowane do powierzchni łazienki. Pamiętaj, aby nie używać gąbek ani past czyszczących zawierających ścierki, ponieważ mogą zarysować ścianki prysznicowe.

Zacznij od spłukania ścianek prysznicowych zwykłą wodą. Następnie spryskaj środek czyszczący na całą powierzchnię i pozostaw na chwilę, aby działał. W ten sposób środek ma szansę rozpuścić tłuszcz i kamień wapienny.

Czyść delikatnym ruchem w kształcie okręgów za pomocą miękkiej szmatki, a następnie spłucz zimną wodą. Jeśli zabrudzenia są bardzo trudne do usunięcia, możesz użyć miękkiej gąbki zamiast szmatki, ale pamiętaj, że musi obficie pienić się, aby nie zarysować szkła.

Wskazówka: Warto używać rękawiczek gumowych, ponieważ wiele środków może podrażniać skórę.

Klasyczne sposoby pani domu - środki, które masz w domu

Świetnym sposobem na czyszczenie szklanych ścianek prysznicowych jest używanie octu lub octu winnego rozcieńczonego w wodzie zamiast zwykłego środka czyszczącego. Jeśli uważasz, że zapach jest zbyt intensywny, możesz również dodać trochę płynu do mycia naczyń. Ocet jest uniwersalnym środkiem, który działa na większość zabrudzeń podczas czyszczenia. Inną radą jest stosowanie cytryny przeciw osadom kamienia.

Ścianki prysznicowe z tworzywa sztucznego/szyba prysznicowa

Czasami ścianki prysznicowe są wykonane z twardego plastiku. Różnica między ścianką z tworzywa sztucznego a szklaną polega na tym, że ścianki plastikowe są miększe i łatwiej się rysują. Dlatego jeszcze bardziej ważne jest, aby nie używać szorstkich materiałów ani agresywnych środków czyszczących. W pozostałym zakresie procedura czyszczenia jest taka sama.

Czyszczenie ścianek prysznicowych z kafelków i glazury

Kafle, zwłaszcza fugi między nimi, mogą wydawać się chłonąć kamień wapienny i brud. Wynika to z wilgotnego środowiska, a jeśli zostaną mocno zabrudzone, mogą pojawić się również pleśnie. Do czyszczenia ścianek prysznicowych z kafelków lub glazury nie potrzebujesz żadnych specjalnych środków – octu i octu winnego rozcieńczonego w wodzie również świetnie się sprawdzają.

Jeśli jednak twoje kafle lub glazura są nieglazurowane, unikaj stosowania octu do czyszczenia, ponieważ może on uszkodzić powierzchnię. Natomiast na kamienne podłogi można bez problemu użyć mydła, ponieważ jednocześnie czyści i pielęgnuje.

Czyszczenie fugi między płytkami

Aby oczyścić fugi między płytkami, możesz wymieszać sodę oczyszczoną z odrobiną wody, tworząc pastę. Użyj szczoteczki, na przykład zwykłej szczoteczki do zębów, i oczyść fugi. Jeśli jest to konieczne, spryskaj pastę z sodą oczyszczoną octem. Reakcja pienienia i bulgotania rozpocznie głębsze czyszczenie. Upewnij się, że dokładnie spłuczesz wodą, aby nie pozostała żadna soda oczyszczona.

Wskazówki dotyczące utrzymania ścianek prysznicowych i podłóg w dobrym stanie.

Czyszczenie ścianek prysznicowych powinno być regularne, aby uniknąć trudnych do usunięcia plam wapiennych i ewentualnej pleśni. Oto jak utrzymać je w dobrym stanie.

Po każdym prysznicu spłucz drzwi i ścianki, aby usunąć pozostałości mydła i złuszczający się naskórek. Zeskrob resztkę wody za pomocą zwykłej szmatki lub miękkiej ściągaczki do okien, aby usunąć większość wody.

Co najmniej raz w tygodniu, przeprowadź dokładne czyszczenie ścianek prysznicowych przy użyciu odpowiedniego środka czyszczącego. Regularne utrzymanie czystości szkła i ścianek zapobiega trwałym plamom, które mogą być trudne do usunięcia. Podłogę również można zeskrobać, aby zapobiec gromadzeniu się wody, która może sprzyjać powstawaniu kamienia lub gromadzeniu się bakterii.

Konserwacja różnych elementów prysznica.

Uszczelki drzwi prysznicowych warto wymieniać, gdy zaczną wyglądać zaniedbale. Suszą się i pękają, co powoduje nieszczelności. Ponadto, łatwo zbierają brud, który trudno usunąć z szpar.

Bisagry i koła drzwi przesuwnych warto regularnie smarować wodoodpornym smarem. Podłogę marmurową można polerować przy użyciu środka do polerowania lub wosku samochodowego bez działania ścierającego, co zapobiega powstawaniu plam wapiennych. Dzięki temu uzyskasz gładką powierzchnię, która będzie się utrzymywać przez wiele lat.

CZYSZCZENIE PLEŚNI - szyba prysznicowa

Często w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak łazienki i kabiny prysznicowe, pojawia się czarna pleśń. Czarna pleśń tworzy czarne lub zielonkawe plamki, zwłaszcza w szczelinach i silikonie, i powinna być usuwana jak najszybciej po jej zauważeniu.

Pleśń jest toksyczna, rozprzestrzenia się w powietrzu i może powodować alergie oraz inne problemy zdrowotne. Aby ją usunąć, potrzebujesz środka dezynfekującego, który można kupić, a jeśli sytuacja jest poważna, należy skontaktować się z firmą zajmującą się dezynfekcją, która wymieni uszkodzony materiał.

Możesz również zapobiegać wystąpieniu pleśni, na przykład używając mieszaniny octu z wodą i rozpylając ją na narażone obszary. Regularne wietrzenie pomieszczenia i utrzymanie odpowiedniej wentylacji również pomaga w zapobieganiu wilgoci i rozwojowi pleśni.

Unikaj czerwonej pleśni w prysznicu - szyba prysznicowa

Czerwona pleśń wygląda jak różowa lub czerwona śliska warstwa w zakamarkach i kątach prysznica oraz na podłodze. Podobnie jak czarna pleśń, czerwona pleśń może powodować alergie i astmę, dlatego ważne jest, aby ją usunąć. W przypadku mniejszych zanieczyszczeń można użyć specjalnego środka przeciwpleśniowego, ale w przypadku poważniejszych infekcji często konieczne jest skorzystanie z usług firmy dezynfekcyjnej.

Zapobieganie pleśni - szyba prysznicowa

Wszystkie rodzaje pleśni rozwijają się w wilgotnym środowisku, dlatego ważne jest, aby pomieszczenie miało odpowiednią wentylację i dobrą cyrkulację powietrza. Pozwól drzwiom prysznica czasami pozostawać otwartymi, aby powietrze mogło krążyć. Osuszacz powietrza może pomóc w szybszym wysuszeniu pomieszczenia.

Regularne i dokładne czyszczenie ścianek prysznicowych i innych powierzchni również pomaga utrzymać pleśń z dala, ponieważ utrudnia jej przyczepianie się do materiałów. Jeśli masz zasłonę prysznicową, upewnij się, że ma odpowiednią długość, aby nie dotykała podłogi.

Pleśń łatwo osadza się na zasłonie prysznicowej, ale możesz ją czasami prać w pralce z odrobiną detergentu, unikając jednak płynów zmiękczających.

POMOC W SPRZĄTANIU DOMU

Czasami przyjemnie jest uniknąć samodzielnego sprzątania. Wtedy możesz skorzystać z pomocy prawdziwych profesjonalistów Stepapp, którzy pomogą Ci w sprzątaniu domu. Możesz samodzielnie wybrać, jak często chcesz, aby przychodzili – regularnie lub w razie potrzeby. Sprawdź zakładkę „sprzątanie„, aby zobaczyć, jak możemy Ci pomóc.

Sprzątanie warszawa Stepapp - utrzymanie czystości - Międzynarodowy Dzień Rodziny

Zamawiasz online

Nie musisz dzwonić, szukać ani gimnastykować się z dopasowaniem usługi do planu dnia. Zamów online i wybierz dogodny termin.

Zarządzasz w aplikacji

Ty decydujesz, które zadania przejmie za Ciebie pomoc domowa. Zadbamy o Twój komfort a Twoje usługi będą na autopilocie.

Cieszysz się czystością

W tramwaju albo w przerwie w pracy – zmieniaj daty, zamawiaj dodatkowe usługi i miej wszystko pod kontrolą. Dokładnie tak jak chcesz.

Wolny czas poświęcę na siłownię.

Już lepiej być nie może? A jednak... firma sprzątanie warszawa Stepapp na Międzynarodowy Dzień Rodziny

Gwarancja

Ubezpieczone sprzątanie na 1 000 000 zł od szkód i wypadków oraz 100% gwarancja jakości. Jeżeli coś pójdzie nie tak - wrócimy i poprawimy.

Aplikacja mobilna

Zmieniaj daty, personalizuj i dopasowuj usługi do potrzeb w apce oraz utrzymaj kontakt z osobą sprzątającą bez dzwonienia.

Bezpieczeństwo

Zawsze ta sama wyszkolona, bezpieczna i sprawdzona osoba, która poznaje Twoje potrzeby, nawyki dotyczące sprzątania oraz ceni Twoją prywatność.

Czyste sumienie​

Wybierając Stepapp nie tylko cenisz swój czas, ale także fachowców i mówisz "NIE" szarej strefie, wyzyskowi i wykluczeniu społecznemu.