symbole prania , oznaczenia prania, oznaczenia na metkach, oznaczenia na metkach

Oznaczenia prania, oznaczenia na metkach - PRZEWODNIK I WYJAŚNIENIE WSZYSTKICH SYMBOLI PRANIA

Pranie jest niezbędne, ale nie zawsze jest takie proste, jak tylko wrzucenie ubrań do pralki i uruchomienie programu. Niektóre ubrania i tekstylia wymagają większej troski niż inne. Dlatego też na ubraniach znajdują się różne metki z instrukcjami dotyczącymi prania – tak zwane oznaczenia prania i obrazki w formie symboli prania. Przeanalizujmy, jakie symbole istnieją, jakie są najpopularniejsze i co one tak naprawdę oznaczają.

Spis treści

Symbole prania i oznaczenia na metkach

Do każdego zakupionego ubrania lub tekstyliów jest dołączana metka opisująca najlepszą opiekę nad nimi. Może to dotyczyć wszystkiego, od twoich ulubionych jeansów i kurtki zimowej po zasłony i pościel. Symbole te nazywamy instrukcjami prania, a czasami oprócz symboli znajdują się również pisane zalecenia. Może być tam coś w stylu „prać z podobnymi kolorami” lub „prać na lewą stronę”.

Niektóre z najpopularniejszych symboli obejmują:

  • Pranie wodne
  • Prasowanie
  • Suszenie
  • Czyszczenie chemiczne

 

Symbol prania wodnego

Ten symbol występuje na wszystkich tekstyliach, ale w różnych formach. Symbol wygląda jak miska z wodą, a wewnątrz znajduje się liczba. Najczęstsze to 30, 40 i 60. Wskazują one na temperaturę wody, jaką powinieneś użyć. Czasami zamiast tego jest ręka w misce, co oznacza, że ​​ubranie powinno być prane ręcznie. Niektóre ubrania, takie jak odzież zewnętrzna, mają miskę z przekreślonym krzyżykiem. Oznacza to, że dane ubranie nie może być prane w wodzie.

Symbol prasowania

Jeśli prasujemy nasze tekstylia, unikamy pomiętych ubrań i otrzymujemy schludne zasłony, obrusy i pościel. Nie wszystkie ubrania jednak znoszą prasowanie. Symbol prasowania to prosty żelazko z kropkami. Kropki wskazują temperaturę, im więcej kropek, tym wyższa temperatura. Jeśli jednak jest przekreślone żelazko, oznacza to, że dane ubranie lub tkanina nie znosi prasowania w ogóle.

Symbol suszenia

Kiedy pranie jest gotowe, oczywiście musi zostać wysuszone. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko, co jest prane, można powiesić na suszarce lub rozłożyć na płasko do wysuszenia. Wiele tkanin można również suszyć w suszarce bębnowej, co jest wygodne, ponieważ nie zawsze mamy miejsce na powieszenie prania.

Symbol dla suszarki to kwadrat z okręgiem wewnątrz. Wewnątrz okręgu czasami znajdują się kropki, które wskazują temperaturę suszarki bębnowej. Jeśli okrąg jest pusty, oznacza to, że odzież nadaje się do suszenia w suszarce bębnowej. Jeśli okrąg jest całkowicie wypełniony, odzież powinna być suszona bez użycia ciepła. Jeśli symbol jest przekreślony, oznacza to, że odzież nie nadaje się do suszenia w suszarce bębnowej.

Czasami zamiast tego symbolu widzimy pionową lub poziomą kreskę, co oznacza, że można suszyć tkaninę przez kapanie lub na płasko. Jeśli kreska jest zakrzywiona, tkaninę można również powiesić na suszarce na pranie.

Symbol czyszczenia chemicznego

To jest powszechny symbol na wielu ubraniach, głównie na odzieży zewnętrznej lub ubraniach z nietypowym materiałem. Symbol czyszczenia chemicznego to okrąg z literą w środku. Litery to A, F i P. Oznaczają one różne instrukcje, które twój zakład czyszczący zna. Jeśli okrąg jest przekreślony, odzież nie powinna być czyszczona chemicznie.

Płyn do płukania

Na etykietach pralniczych odzieży i tekstyliów nie ma symboli dla płynu do płukania. Jednak producenci czasami mają własne specjalne zalecenia, że nie zalecają używania płynu do płukania na ich produktach. Dotyczy to głównie producentów odzieży funkcjonalnej i ręczników frotte. Płyn do płukania zatyka pory w odzieży funkcjonalnej i pogarsza wchłanianie ręczników.

Symbole na pralce

Teraz, kiedy masz nieco większe pojęcie o znaczeniu różnych symboli pralniczych na etykietach, pora przejść do pralki. Tam znajdują się symbole na pralce, które pokazują, co powinno znajdować się w jakim przedziale.

Na pralce powinieneś znać następujące symbole w poszczególnych przedziałach:

  • Pranie przedwstępne
  • Pranie główne
  • Płukanie

 

Symbol prania przedwstępnego

Na przedziałach ponownie znajduje się balia, która jest widoczna na etykiecie z instrukcjami dotyczącymi prania. Symbol prania przedwstępnego bez składnika do płukania oznacza sekcję z literą „I”, gdzie można umieścić środek do prania.

Symbol prania głównego

Ten przedział zazwyczaj znajduje się obok przedziału na pranie przedwstępne i ma podobny symbol. To ten sam przedział, ale oznaczony jako „II”. Istnieje również symbol płynnego detergentu, który przypomina butelkę, z której wylewa się zawartość. Niektóre maszyny nie są przystosowane do płynnych detergentów, więc zwróć uwagę, jak to wygląda w twojej pralce lub sprawdź w instrukcji obsługi.

Symbol płynu do płukania

Symbol płynu do płukania wygląda jak mały kwiat lub gwiazdka. Płyn do płukania nadaje praniu miękkość i dodatkowy zapach. Pamiętaj, aby używać odpowiedniej ilości płynu do płukania, ponieważ zbyt duża ilość nie poprawia rezultatów.

WIĘCEJ INTELIGENTNYCH PORAD DOTYCZĄCYCH PRANIA

To trochę dżungla z tymi wszystkimi symbolami i tym, co oznaczają. Faktem jest, że to nie jest tragedia, jeśli raz się pomylić, o ile nie będziesz prać rozciągliwych ubrań w 90 stopniach czy wełnianych skarpetek w zwykłym programie prania. Wtedy możesz zniszczyć ubrania. Ale jeśli chodzi o codzienne ubrania, pościel i zasłony, to nie ma problemu, jeśli będziesz prać w 40 stopniach zamiast 30.

Istnieje kilka innych inteligentnych wskazówek, o których warto pamiętać podczas prania. Na przykład możesz wybrać dodatkowy cykl płukania, aby dokładnie usunąć wszelkie środki piorące i płuczące, jeśli masz wrażliwą skórę. Wybierz program dedykowany dla połowy obciążenia, jeśli nie masz zbyt wiele do wyprania. Ponadto, jeśli twoje pranie nie jest bardzo brudne, często można wybrać krótszy program ekspresowy.

POMOŻEMY CI Z RESZTĄ

Mam nadzieję, że teraz masz trochę większą jasność co do tego, jak prać delikatnie i skutecznie. Oczywiście możemy pomóc ci w pozostałej części sprzątania domu, dzięki czemu nie będziesz musiał poświęcać na to energii. Oferujemy również inne rodzaje sprzątania, takie jak sprzątanie po przeprowadzce i przed prezentacją mieszkania.

Nasz sprzątanie odbywa się wyłącznie przy użyciu produktów oznaczonych logiem Stepapp, a my aktywnie dbamy o środowisko. Dodatkowo używamy mikrofibrowych ściereczek Stepapp. Ponieważ mikrofibra może być używana wielokrotnie, jest również dobra dla środowiska. Oczywiście są one w pełni czyste przed naszym przyjazdem i sprzątaniem u ciebie!

Możesz łatwo zarezerwować od nas sprzątanie próbne, abyś mógł osobiście zobaczyć, na co nas stać. Gdy sam zobaczysz, jak działa nasza usługa, możesz ją dostosować do swoich potrzeb. Możesz wybrać częstotliwość i to, co chcesz mieć zrobione.

Stepapp nie tylko dba o środowisko, ale również o swoich pracowników. Dbamy o to, aby wszyscy czuli się widoczni i bezpieczni w swoim miejscu pracy. 

Sprzątanie warszawa Stepapp - utrzymanie czystości - Międzynarodowy Dzień Rodziny

Zamawiasz online

Nie musisz dzwonić, szukać ani gimnastykować się z dopasowaniem usługi do planu dnia. Zamów online i wybierz dogodny termin.

Zarządzasz w aplikacji

Ty decydujesz, które zadania przejmie za Ciebie pomoc domowa. Zadbamy o Twój komfort a Twoje usługi będą na autopilocie.

Cieszysz się czystością

W tramwaju albo w przerwie w pracy – zmieniaj daty, zamawiaj dodatkowe usługi i miej wszystko pod kontrolą. Dokładnie tak jak chcesz.

Wolny czas poświęcę na siłownię.

Już lepiej być nie może? A jednak... firma sprzątanie warszawa Stepapp na Międzynarodowy Dzień Rodziny

Gwarancja

Ubezpieczone sprzątanie na 1 000 000 zł od szkód i wypadków oraz 100% gwarancja jakości. Jeżeli coś pójdzie nie tak - wrócimy i poprawimy.

Aplikacja mobilna

Zmieniaj daty, personalizuj i dopasowuj usługi do potrzeb w apce oraz utrzymaj kontakt z osobą sprzątającą bez dzwonienia.

Bezpieczeństwo

Zawsze ta sama wyszkolona, bezpieczna i sprawdzona osoba, która poznaje Twoje potrzeby, nawyki dotyczące sprzątania oraz ceni Twoją prywatność.

Czyste sumienie​

Wybierając Stepapp nie tylko cenisz swój czas, ale także fachowców i mówisz "NIE" szarej strefie, wyzyskowi i wykluczeniu społecznemu.