ścielenie łóżka

Porady dotyczące tego jak ścielić łóżko. Ścielenie łóżka

Spis treści

PORADY DOTYCZĄCE JAK ŚCIELIĆ ŁÓŻKO - ŚCIELENIE ŁÓŻKA PORADY

Jeśli chodzi o ścielenie łóżka, od dłuższego czasu modne są nieco pogniecione pościel lniane i narzuty, które są niedbale, ale stylowo ułożone na łóżku. Oczywiście, to nadaje zaproszące wrażenie. Jednak teraz coraz bardziej popularne staje się ścielenie łóżka tak luksusowo jak w hotelu. Dzięki naszym przewodnikom krok po kroku, ścielenie łóżka nigdy nie było łatwiejsze i bardziej profesjonalne.

Ścielenie łóżka w stylu hotelowym - krok po kroku

Ścielenie kontynentalne lub tak zwane łóżko hotelowe jest prostsze, niż myślisz. Wystarczy, że będziesz stosować się do naszych porad poniżej, a będziesz mógł/iła iść spać z takim samym luksusowym uczuciem, jakie odczuwasz w hotelu.

Materac – Nie każdy ma materac na wierzchu, ale jeśli go masz, powinieneś/iś codziennie go przewracać.

Spódnica łóżka i zagłówek – Jeśli nie masz zagłówka i spódniczki na łóżko, zdecyduj się na nie, aby uzyskać odpowiednie wrażenie. Pamiętaj również, że zwykle można zmienić pokrycie zagłówka, aby pasowało do kolorów, jakie chcesz mieć w danym momencie.

Pościel – Wyprasuj lub wygnieć prześcieradła, aby były gładkie. Połóż dolne prześcieradło równo na łóżku, napięcie go dobrze i wciśnij pod materac.

Koce – Lepiej wybierz jeden duży koc niż dwa pojedyncze. Obecnie dostępne są również modele z poszewkami na podwójne koce. Przeciągnij kołdrę w kierunku końca łóżka i wciśnij ją dokładnie. Zacznij od boków, a następnie zawiń pod samą poduszkę. Przesunięcie kołdry nieco w dół pozwoli umieścić poduszki blisko zagłówka.

Poduszki do spania i ozdobne poduszki – Poduszki do spania ustaw na zagłówku. Następnie umieść ozdobne poduszki w pasujących kolorach przed nimi. Możesz mieć równą ilość poduszek lub zakończyć pojedynczą poduszką na przodzie.

Narzuta – Nie rozkładaj narzuty na całym łóżku, jak przy tradycyjnym ścieleniu. Złóż narzutę i połóż ją równo na końcu łóżka, a następnie częściowo zasłoń kołdrę.

Szczegóły – Postaraj się umieścić pled na końcu łóżka, aby dodać dodatkowego uroku.

Zwróć uwagę – Zawsze upewnij się, że dopasowujesz kolory, aby uzyskać ten hotelowy klimat. Zajrzyj do zdjęć już zacielonych łóżek, aby zainspirować się.

LEKKO ROMANTYCZNE ŚCIELENIE - KROK PO KROKU

Wspomnieliśmy wcześniej, że lniane prześcieradła od dawna cieszą się popularnością, a ci, którzy raz na nich spali, nie wyobrażają sobie niczego innego. Prześcieradła mogą być trochę sztywne na początku, ale stają się coraz przyjemniejsze w użytkowaniu i praniu. Jak więc ścielić łóżko w romantyczny sposób? Po prostu postępuj zgodnie z poniższymi krokami.

Spódnica łóżka – Tak jak przy hotelowym ścieleniu, polecamy używanie spódnicy na łóżko.

Prześcieradła – Nie prasuj ani nie magluj lnianych prześcieradeł, powinny być pogniecione. Natomiast rozprostuj dolne prześcieradło, aby było gładkie.

Kołdry – Wykorzystaj kilka grubszych kołder, aby uzyskać puchate uczucie. Nałóż kołdrę nałożoną na piękną lnianą poszewkę. Nie wkładaj jej jednak pod materac, tylko pozwól jej zwisać nad brzegiem łóżka.

Narzuta – Dla tego rodzaju ścielenia nie jest konieczna żadna narzuta, jeśli nie chcesz. Lniane prześcieradła same w sobie są piękne.

Poduszki – Stwórz objętość poduszkami na górze łóżka, również jeśli masz zagłówek. Połącz i dopasuj kolory.

Szczegóły – Dodaj trochę nieporządku, rzuć na końcu łóżka pled lub koc.

DLA TWOJEGO DOBREGO SAMOPOCZUCIA

Ścielone łóżka dają bardziej uporządkowane i schludne wrażenie. Ponadto, prawdopodobnie nie ma nic bardziej przyjemnego niż świeżo pościelone łóżko. Dzięki naszym wskazówkom, jak pościelić łóżko, możesz szybko i profesjonalnie pościelić łóżko w zapraszający sposób.

Pamiętaj jednak, że zaleca się nie nakładać narzuty bezpośrednio po wyjściu z łóżka. Wietrz sypialnię i pozostaw łóżko na chwilę, zanim je pościelisz, aby zmniejszyć ryzyko roztoczy.

Jeśli nie masz czasu czekać lub nie możesz utrzymać swojego domu w takim stanie, jakiego chcesz, zawsze możesz skorzystać z usług Stepapp. Oferujemy wszystko, od sprzątania domu i sprzątania głębokiego po sprzątanie po przeprowadzce i sprzątanie przed pokazami, jeśli tego potrzebujesz. Wtedy zawsze wrócisz do dobrze posprzątanego mieszkania lub domu, gdzie nie musisz ścielić łóżka.

Sprzątanie warszawa Stepapp - utrzymanie czystości - Międzynarodowy Dzień Rodziny

Zamawiasz online

Nie musisz dzwonić, szukać ani gimnastykować się z dopasowaniem usługi do planu dnia. Zamów online i wybierz dogodny termin.

Zarządzasz w aplikacji

Ty decydujesz, które zadania przejmie za Ciebie pomoc domowa. Zadbamy o Twój komfort a Twoje usługi będą na autopilocie.

Cieszysz się czystością

W tramwaju albo w przerwie w pracy – zmieniaj daty, zamawiaj dodatkowe usługi i miej wszystko pod kontrolą. Dokładnie tak jak chcesz.

Wolny czas poświęcę na siłownię.

Już lepiej być nie może? A jednak... firma sprzątanie warszawa Stepapp na Międzynarodowy Dzień Rodziny

Gwarancja

Ubezpieczone sprzątanie na 1 000 000 zł od szkód i wypadków oraz 100% gwarancja jakości. Jeżeli coś pójdzie nie tak - wrócimy i poprawimy.

Aplikacja mobilna

Zmieniaj daty, personalizuj i dopasowuj usługi do potrzeb w apce oraz utrzymaj kontakt z osobą sprzątającą bez dzwonienia.

Bezpieczeństwo

Zawsze ta sama wyszkolona, bezpieczna i sprawdzona osoba, która poznaje Twoje potrzeby, nawyki dotyczące sprzątania oraz ceni Twoją prywatność.

Czyste sumienie​

Wybierając Stepapp nie tylko cenisz swój czas, ale także fachowców i mówisz "NIE" szarej strefie, wyzyskowi i wykluczeniu społecznemu.