Pluskwy w materacu - jak sobie z nimi poradzić?

Pluskwy w materacu to prawdziwa udręka dla wielu osób. Te małe, ale bardzo uciążliwe stworzenia potrafią przysporzyć mnóstwo problemów i nieprzespanych nocy. Warto zatem zadbać o to, by do naszego domu nie dostały się pluskwy i wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić, gdy już się pojawią.

Pluskwy to pasożyty, które żyją z ludzkiego krwiobiegu. Najczęściej atakują nas w nocy, gdy śpimy. Są bardzo trudne do zauważenia, ponieważ są bardzo małe i potrafią doskonale ukryć się w szczelinach i zakamarkach materaca.

Jak wyglądają pluskwy w materacu? Są to owady o długości od 1 do 7 milimetrów, które przypominają nieco kleksy czarnej farby. Są bardzo szybko i zwinne, a ich skrzydła są tak małe, że nie są w stanie latać. Pluskwy w materacu żyją zazwyczaj od 2 do 4 miesięcy i potrafią w tym czasie złożyć nawet kilkaset jaj.

Jak zapobiegać pojawieniu się pluskiew w materacu? Warto przede wszystkim dbać o czystość i higienę w miejscach, w których spędzamy dużo czasu, takich jak sypialnie czy hotele. Należy regularnie odkurzać, myć pościel i ręczniki oraz sprzątać materace i szafki nocne. Ważne jest również, by nie kupować używanych materacy czy pościeli oraz unikać kontaktu z osobami, u których stwierdzono obecność pluskiew.

Jeśli już mamy pluskwy w materacu, jak sobie z nimi poradzić? Najlepszym sposobem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy dezynsekcyjnej, która posiada odpowiednie preparaty i wiedzę, jak skutecznie się ich pozbyć. Dlatego możesz zamówić profesjonalne usługi od Firmy Stepapp. 

Zamów sprzątanie