czyszczenie płyty indukcyjnej

Porady dotyczące czyszczenia/czyszczenie płyty indukcyjnej

Spis treści

CZYSZCZENIE PŁYTY INDUKCYJNEJ WSKAZÓWKI

Czyszczenie płyty indukcyjnej: Wiele osób używa całkowicie niewłaściwych metod do czyszczenia swojej płyty indukcyjnej, co powoduje zarysowanie powłoki ceramicznej. Jednak ważne jest nie tylko samo czyszczenie po użyciu płyty, ale także przed jej użyciem. Na powierzchni zbiera się kurz, który może się przypalić, gdy uruchomisz płytę indukcyjną.

Bardzo ważne jest, aby nie myśleć „zrobię to później”. Zawsze usuwaj zabrudzenia natychmiast po wystygnięciu płyty. Szczególnie jeśli jest to cukier lub plastik, który roztopił się i kapał na płytę. Jeśli pozostawisz to na dłużej, może być bardzo trudne do usunięcia.

USUWANIE NAKŁADKI Z PŁYTY INDUKCYJNEJ

Jeśli nie czyścisz regularnie i pozwalasz, aby brudy pozostawały na płycie, wkrótce pojawi się nakładka. Jeśli nie jest zbyt gruba, możesz ją oczyścić za pomocą ściereczki mikrofibry i detergentu. Jednak jeśli się przypaliła, będzie wymagać nieco więcej pracy. Najlepszym sposobem na czyszczenie płyty indukcyjnej jest użycie skrobaczki. Istnieją specjalne skrobaczki do płyt indukcyjnych, które są ostrzejsze niż brzytwa.

USUWANIE PLAM Z PŁYTY INDUKCYJNEJ

Możesz również skrobać płytę indukcyjną, jeśli masz trudniejsze plamy. Możesz najpierw spróbować użyć detergentu i miękkiej ściereczki. Jeśli to nie zadziała, nie używaj produktów zawierających środki ściernie ani ołów. Spowodują one zarysowania na płycie. Dlatego użyj skrobaczki.

ŚRODKI CZYSTOŚCI DO PŁYTY INDUKCYJNEJ - CZYSZCZENIE PŁYTY INDUKCYJNEJ

Istnieje wiele specjalnych środków czystości przeznaczonych do czyszczenia płyty indukcyjnej. Jednak zwykły detergent do naczyń lub uniwersalny środek czyszczący równie dobrze się sprawdza. Po prostu pamiętaj, aby dokładnie spłukać płytę, aby nie pozostały żadne ślady środka czyszczącego.

Pamiętaj, aby nigdy nie używać ołowiu ani włókien stalowych do usuwania plam, ponieważ spowodują zarysowania i uszkodzenia płyty. To samo dotyczy środków czyszczących zawierających środki ściernie oraz twardej strony gąbek do mycia naczyń. Z drugiej strony, siatka, w której leżą pomarańcze, jest idealna. Jest wystarczająco miękka, aby nie zarysować, ale wystarczająco wytrzymała, aby oczyścić zabrudzenia.

Powszechne domowe produkty do czyszczenia płyty indukcyjnej

Domowe triki są doceniane i często oferują proste rozwiązania. Na przykład, soda oczyszczona jest praktycznym rozwiązaniem do czyszczenia płyty indukcyjnej, gdzie wystarczy przetrzeć ją wilgotną ściereczką i posypać sodą oczyszczoną. Pozwól jej działać przez kilka godzin, najlepiej przez całą noc. Następnie wlej na nią wrzącą wodę i pozwól sodzie oczyszczonej rozpuścić zabrudzenia. Gdy woda ostygnie, przetrzyj płytę suchą ściereczką.

Innym domowym produktem, który wielu ma w domu, jest ocet. Może być używany w połączeniu z wodą i odrobiną sody oczyszczonej do czyszczenia po każdym użyciu płyty indukcyjnej. Po prostu spryskaj i przetrzyj. Ocet jest również dobry do usuwania plam po wodzie.

CZYSZCZENIE PŁYTY INDUKCYJNEJ KROK PO KROKU

Make sure the hob is completely cooled down before cleaning.

Always start by wiping the induction hob with a soft cloth dampened with water. If the hob is very dirty, you can add a little detergent, but make sure you rinse all cleaning agents well. Then wipe with a dry cloth. Microfiber cloths are perfect for cleaning the induction hob.

The cleaning products you can use are, as already mentioned, dish detergent or an all-purpose cleaner. If there is a lot of grease on the hob, we recommend using a neutral or slightly alkaline cleaning agent.

Overlays and tough stains can be easily removed with a disc scraper.

If you do not want to use cleaning products, whether they are all-purpose or special products for cleaning induction hobs, you can always use the home hacks we have mentioned. Baking soda and vinegar work wonders on induction hobs, and there is no risk of scratching. However, be careful with the vinegar so it doesn’t touch the frame around the hob as it can remove the gloss.

Check out our other entries on cleaning the fridge, cleaning the washing machine , or cleaning the apartment after renovation .

Usługi czyszczenia oferowane przez Stepapp - czyszczenie płyty indukcyjnej

Jeśli potrzebujesz pomocy w czyszczeniu płyty indukcyjnej, możesz umówić się na nasze usługi domowe. Jeśli planujesz przeprowadzkę, warto również skorzystać z usług profesjonalnych sprzątaczy do czyszczenia płyty indukcyjnej. Przeprowadzka powinna być perfekcyjna, aby pomyślnie przejść przez inspekcję.

Oferujemy również inne usługi sprzątania, takie jak generalne porządki i mycie okien, ale warto wypróbować próbne sprzątanie, aby zobaczyć, ile czasu możesz zaoszczędzić na inne rzeczy.

Sprzątanie warszawa Stepapp - utrzymanie czystości - Międzynarodowy Dzień Rodziny

Zamawiasz online

Nie musisz dzwonić, szukać ani gimnastykować się z dopasowaniem usługi do planu dnia. Zamów online i wybierz dogodny termin.

Zarządzasz w aplikacji

Ty decydujesz, które zadania przejmie za Ciebie pomoc domowa. Zadbamy o Twój komfort a Twoje usługi będą na autopilocie.

Cieszysz się czystością

W tramwaju albo w przerwie w pracy – zmieniaj daty, zamawiaj dodatkowe usługi i miej wszystko pod kontrolą. Dokładnie tak jak chcesz.

Wolny czas poświęcę na siłownię.

Już lepiej być nie może? A jednak... firma sprzątanie warszawa Stepapp na Międzynarodowy Dzień Rodziny

Gwarancja

Ubezpieczone sprzątanie na 1 000 000 zł od szkód i wypadków oraz 100% gwarancja jakości. Jeżeli coś pójdzie nie tak - wrócimy i poprawimy.

Aplikacja mobilna

Zmieniaj daty, personalizuj i dopasowuj usługi do potrzeb w apce oraz utrzymaj kontakt z osobą sprzątającą bez dzwonienia.

Bezpieczeństwo

Zawsze ta sama wyszkolona, bezpieczna i sprawdzona osoba, która poznaje Twoje potrzeby, nawyki dotyczące sprzątania oraz ceni Twoją prywatność.

Czyste sumienie​

Wybierając Stepapp nie tylko cenisz swój czas, ale także fachowców i mówisz "NIE" szarej strefie, wyzyskowi i wykluczeniu społecznemu.