czym myć lodówkę

Porady dotyczące tego czym myć lodówkę oraz czyszczenia lodówki i usuwania nieprzyjemnego zapachu

Spis treści

NAJLEPSZE PORADY DOTYCZĄCE CZYSZCZENIA LODÓWKI I USUWANIA NIEPRZYJEMNEGO ZAPACHU - KROK PO KROKU CZYM MYĆ LODÓWKĘ

Czym myć lodówkę – Czyszczenie lodówki może być uciążliwym zadaniem, ale koniecznym co jakiś czas. Nikt z nas nie chce, żeby bakterie dobrze się czuły w naszych lodówkach ani żeby jedzenie zaczęło źle pachnieć. Oto kilka wskazówek, jak w łatwy i wygodny sposób wyczyścić lodówkę w sposób przyjazny dla środowiska.

CZYM MYĆ LODÓWKĘ WEWNĄTRZ

Jeśli półki lodówki mieszczą się w zmywarce, możesz je umieścić tam na krótszym programie. W przeciwnym razie możesz je oczyścić ręcznie. Jeśli nie masz dużo miejsca w kuchni, wygodnie będzie oczyścić je pod prysznicem. Możesz użyć zwykłego detergentu do naczyń lub wymieszać go z kilkoma łyżeczkami sody oczyszczonej i odrobiną octu. Następnie szoruj półki szczoteczką do naczyń lub gąbką. W międzyczasie, gdy półki schną, nadszedł czas, aby oczyścić wnętrze lodówki, co możesz zrobić za pomocą różnych produktów.

Czym myć lodówkę - octem

Ocet to naprawdę magiczne środki, które można stosować do wielu różnych rzeczy, w tym do czyszczenia lodówki. Rozcieńcz ocet wodą w butelce ze sprayem, dodając kilka kropel detergentu. Jeśli używasz 12% spirytusu octowego, wymieszaj 200 ml spirytusu octowego z 300 ml wody. Jeśli używasz 24% octu, wymieszaj 100 ml octu z 400 ml wody.

Spryskaj wnętrze lodówki i pozostaw na kilka minut. Następnie wytrzyj czystą szmatką.

Czyszczenie lodówki sodą oczyszczoną

Soda oczyszczona również doskonale sprawdza się do czyszczenia lodówki. Możesz albo posypać trochę sody oczyszczonej na wilgotną szmatkę i przetrzeć wnętrze lodówki, a następnie wytrzeć czystą, wilgotną szmatką.

Możesz także wymieszać 2-3 łyżki sody oczyszczonej i kilka kropel soku z cytryny w pół litra wody. Dokładnie wyszoruj lodówkę i poczekaj kilka minut. Następnie wytrzyj suchą szmatką.

Stepapp oferuje różne usługi sprzątania. Jeśli zamówisz usługę sprzątania domu, możesz również zamówić wewnętrzne czyszczenie lodówki.

CZYSZCZENIE ZEWNĄTRZ LODÓWKI

Zacznij od usunięcia magnesów lodówkowych i innych przedmiotów, które znajdują się na lodówce. Możesz użyć zwykłego detergentu do naczyń lub wcześniej wspomnianej mieszanki octowej. Następnie dokładnie wytrzyj zewnętrzną część lodówki, a szczególną uwagę zwróć na uchwyt.

Czyszczenie lodówki ze stali nierdzewnej

Aby wyczyścić zewnętrzną część lodówki ze stali nierdzewnej, możesz dodać kilka kropel detergentu do ciepłej wody i namoczyć w tej mieszance czystą szmatkę. Następnie przetrzyj zewnętrzną część lodówki i zakończ przez wytarcie suchą, czystą szmatką. Możesz także spryskać lodówkę mieszanką octu i przetrzeć papierem kuchennym. Następnie na czystą szmatkę nanieść kilka kropel oliwy z oliwek i przetrzyj całą lodówkę. Na koniec weź suchą, czystą szmatkę i przetrzyj jeszcze raz.

JAK USUNĄĆ NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z LODÓWKI?

Po umyciu lodówki możesz umieścić miseczkę z sodą oczyszczoną lub proszkiem do pieczenia wewnątrz lodówki na całą noc. Inny sposób na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z lodówki to umieszczenie w niej miseczki z octem.

Sprzątanie warszawa Stepapp - utrzymanie czystości - Międzynarodowy Dzień Rodziny

Zamawiasz online

Nie musisz dzwonić, szukać ani gimnastykować się z dopasowaniem usługi do planu dnia. Zamów online i wybierz dogodny termin.

Zarządzasz w aplikacji

Ty decydujesz, które zadania przejmie za Ciebie pomoc domowa. Zadbamy o Twój komfort a Twoje usługi będą na autopilocie.

Cieszysz się czystością

W tramwaju albo w przerwie w pracy – zmieniaj daty, zamawiaj dodatkowe usługi i miej wszystko pod kontrolą. Dokładnie tak jak chcesz.

Wolny czas poświęcę na siłownię.

Już lepiej być nie może? A jednak... firma sprzątanie warszawa Stepapp na Międzynarodowy Dzień Rodziny

Gwarancja

Ubezpieczone sprzątanie na 1 000 000 zł od szkód i wypadków oraz 100% gwarancja jakości. Jeżeli coś pójdzie nie tak - wrócimy i poprawimy.

Aplikacja mobilna

Zmieniaj daty, personalizuj i dopasowuj usługi do potrzeb w apce oraz utrzymaj kontakt z osobą sprzątającą bez dzwonienia.

Bezpieczeństwo

Zawsze ta sama wyszkolona, bezpieczna i sprawdzona osoba, która poznaje Twoje potrzeby, nawyki dotyczące sprzątania oraz ceni Twoją prywatność.

Czyste sumienie​

Wybierając Stepapp nie tylko cenisz swój czas, ale także fachowców i mówisz "NIE" szarej strefie, wyzyskowi i wykluczeniu społecznemu.