czyszczenie fug

Porady dotyczące tego jak wyczyścić fugi i płytki. Efektywne czyszczenie fug!

Spis treści

Jak wyczyścić fugi i płytki. Dlaczego ważne - czyszczenie fug

Czyszczenie fug nie jest łatwe. Czy twoje fugi wyglądają coraz gorzej? Czy twoje płytki są pozbawione blasku i wyglądają matowo, pomimo intensywnego szorowania? Niestety, płytki i fugi są narażone na różne zabrudzenia, które są trudne do usunięcia. W kuchni zwykle przywierają resztki jedzenia, tłuszcz i zapachy smażenia, podczas gdy w łazience występują osady mydła, kamień i złuszczająca się skóra. Ponadto, połączenie ciepła i wilgoci może prowadzić do powstawania czarnych pleśni w fugach łazienkowych. Oprócz bycia niezdrowym, to także nieestetyczne. W każdym razie mamy dla ciebie najlepsze porady, które sprawią, że czyszczenie zarówno płytek, jak i fug będzie bardzo łatwe.

Czyszczenie fug

Czyszczenie fug może wydawać się beznadziejne i wieczne zadanie. Gdy tłuszcz, brud i pleśń zakorzenią się w fugach, wydają się niemożliwe do usunięcia. Ale istnieją sztuczki, które ułatwią całą operację. Przedstawimy różne metody czyszczenia płytek i fug, bez konieczności używania agresywnych chemikaliów.

Czyszczenie fug w kuchni

Nad kuchenką i zlewozmywakiem zwykle zatrzymują się resztki jedzenia, a zapachy smażenia tworzą nieprzyjemną tłustą warstwę na płytkach i w fugach. Aby oczyścić fugi w kuchni, napełnij butelkę ze spryskiwaczem wodą i odrobiną środka do mycia naczyń rozpuszczającego tłuszcz, a następnie spryskaj fugi. Pozostaw roztwór na co najmniej 15 minut, a następnie przetrzyj go czystą szmatką.

Czyszczenie fug w łazience

W łazience płytki i fugi są narażone na dużą ilość wilgoci, ciepła i wody. To z kolei prowadzi do powstawania małych czarnych plam pleśni na fugach. Oprócz tego, że wdychanie zarodników pleśni nie jest zdrowe, nie wygląda to również dobrze. Istnieje wiele domowych trików do czyszczenia fug w łazience. Najczęściej mieszanka octu i sody oczyszczonej doskonale się sprawdza.

NIE MUSISZ UŻYWAĆ WYBIELACZA - czyszczenie fug

Kiedy słyszysz słowo „wybielacz”, prawdopodobnie myślisz o basenie. I oczywiście nadal jest używany do czyszczenia powierzchni, które są mocno zabrudzone i wymagają skutecznego i antybakteryjnego oczyszczania. Ale czyszczenie fug za pomocą wybielacza w domu nie jest wcale konieczne. Nie tylko nieprzyjemnie pachnie, ale również ma wątpliwe skutki dla środowiska. Ponadto, stosowanie wybielacza może podrażniać skórę. Zamiast tego, zerknij bliżej do swojej spiżarni w poszukiwaniu dobrego środka czyszczącego. A mianowicie sody oczyszczonej.

SPRZĄTAJ EKOLOGICZNIE Z SODĄ OCZYSZCZONĄ

Mimo że możesz usłyszeć o tym dopiero niedawno, czyszczenie sodą oczyszczoną nie jest żadną nowością. To raczej dobrze znany domowy sposób na dokładne sprzątanie za pomocą produktów, które masz w spiżarni. Ocet, proszek do pieczenia i soda oczyszczona to doskonałe środki czyszczące, które większość z nas już ma w domu. Aby oczyścić fugi za pomocą sody oczyszczonej i octu, potrzebujesz:

  • Butelkę ze spryskiwaczem
  • 24% octu
  • Sodę oczyszczoną
  • Szczoteczkę do zębów
  • Czystą szmatkę

 

W butelce ze spryskiwaczem wymieszaj równą ilość ciepłej wody i octu, a następnie obficie spryskaj fugi tym roztworem. Pozostaw na około 10 minut, a potem dokładnie spłucz ciepłą wodą. Następnie w misce wymieszaj sodę oczyszczoną i wodę, aż uzyskasz gęstą pastę. Wetrzyj pastę za pomocą szczoteczki do zębów w fugi. Następnie ponownie spryskaj roztworem octowym. Zauważysz, że pasta z sodą zacznie się pienić. Kontynuuj szczotkowanie fug.

Odśwież kafelki w kuchni

Niezależnie od tego, czy masz kilka prostych rzędów kafelków nad zlewem, czy też ściany w pełni wyłożone kafelkami w stylu bistrotrendu, ważne jest, aby kafelki były lśniąco czyste zarówno z higienicznych, jak i estetycznych powodów. Pierwszym i najłatwiejszym sposobem jest przyzwyczaić się do regularnego wycierania kafelków. Aby zachować ich higienę i pozbawić ich tłuszczu i resztek jedzenia, powinieneś wycierać je przynajmniej raz dziennie. Jeśli często dbasz o czystość kafelków w kuchni, wystarczy odrobina wody i czysta ściereczka, aby pozbyć się brudu. Gdy potrzebujesz dokładniejszego czyszczenia w kuchni, najlepiej użyć specjalnego środka do usuwania tłuszczu w sprayu, który rozpylasz na kafelki, a następnie wycierasz czystą ściereczką. Chociaż dostępne są specjalne preparaty do tego celu, zwykły płyn do mycia naczyń doskonale się sprawdza.

Czyste linie w łazience - efektywne czyszczenie fug

W łazience twoje kafelki są narażone na duże zużycie wody i wilgoci. Nie musisz tak często czyścić łazienki, jak kuchni, ale powinieneś przyzwyczaić się do wycierania jej przynajmniej raz w tygodniu. Aby oczyścić kafelki w łazience, zwilż ściereczkę octem i przetrzyj nimi płytki. Wkrótce będą one czyste i świeże.

​CZYŚĆ FUGI W TRUDNYCH WARUNKACH

Niewątpliwie prysznic to miejsce, które najbardziej narażone jest na wilgoć. Nie wylewamy wody prosto na ściany i podłogi nigdzie indziej tak jak tam. Ponadto, para z gorącej wody tworzy wilgoć. Dlatego właśnie w fugach kafelków w prysznicu najczęściej pojawiają się czarne plamy pleśni. Podczas brania prysznica, jeśli to możliwe, warto zostawić otwarte okna lub drzwi. Ale na kafelkach i w fugach gromadzą się również osady wapienne, resztki mydła i złuszczona skóra. Aby oczyścić kafelki w prysznicu, tak aby lśniły, będziesz potrzebować:

 

  • sodę oczyszczoną
  • czystą ściereczkę
  • butelka do sprejowania
  • ocent lub kwas octowy

 

Spryskuj octem lub kwasem octowym kafelki w prysznicu. Zwilż ściereczkę i posyp ją obficie sodą oczyszczoną, a następnie przetrzyj nimi kafelki. Spłucz ciepłą wodą i wysusz kafelki czystą i suchą ściereczką. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ogólnego czyszczenia lub sprzątania i jak możemy ci pomóc, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

KIEDY NIC INNEGO NIE POMAGA NA CZYSZCZENIE FUG

Jeśli masz trudności z uzyskaniem czystych fug lub są one poważnie uszkodzone przez pleśń, możesz musieć spróbować czegoś innego. Aby uniknąć używania substancji chemicznych, możesz oczyścić fugi parą z gorącą wodą i urządzeniem do czyszczenia parą.

Sprzątanie warszawa Stepapp - utrzymanie czystości - Międzynarodowy Dzień Rodziny

Zamawiasz online

Nie musisz dzwonić, szukać ani gimnastykować się z dopasowaniem usługi do planu dnia. Zamów online i wybierz dogodny termin.

Zarządzasz w aplikacji

Ty decydujesz, które zadania przejmie za Ciebie pomoc domowa. Zadbamy o Twój komfort a Twoje usługi będą na autopilocie.

Cieszysz się czystością

W tramwaju albo w przerwie w pracy – zmieniaj daty, zamawiaj dodatkowe usługi i miej wszystko pod kontrolą. Dokładnie tak jak chcesz.

Wolny czas poświęcę na siłownię.

Już lepiej być nie może? A jednak... firma sprzątanie warszawa Stepapp na Międzynarodowy Dzień Rodziny

Gwarancja

Ubezpieczone sprzątanie na 1 000 000 zł od szkód i wypadków oraz 100% gwarancja jakości. Jeżeli coś pójdzie nie tak - wrócimy i poprawimy.

Aplikacja mobilna

Zmieniaj daty, personalizuj i dopasowuj usługi do potrzeb w apce oraz utrzymaj kontakt z osobą sprzątającą bez dzwonienia.

Bezpieczeństwo

Zawsze ta sama wyszkolona, bezpieczna i sprawdzona osoba, która poznaje Twoje potrzeby, nawyki dotyczące sprzątania oraz ceni Twoją prywatność.

Czyste sumienie​

Wybierając Stepapp nie tylko cenisz swój czas, ale także fachowców i mówisz "NIE" szarej strefie, wyzyskowi i wykluczeniu społecznemu.