fbpx

Zamów swoje następne sprzątanie tutaj →

W Stepapp możesz zarabiać pomagając innym w wykonywaniu zadań domowych i osobistych. Umiesz dobrze sprzątać, kosić trawę lub lubisz składać meble z IKEA? Świetnie, od teraz możesz zarejestrować się na Stepapp jako wykonawca.

Jak zostać wykonawcą?

Po prostu ściągnij aplikację Stepapp z Google Play lub App Store. Poprosimy cię o podanie danych osobowych i kilku informacji, a nasz system zweryfikuje twoją tożsamość. Następnie zadzwonimy do ciebie i przeprowadzimy krótką rozmowę oraz udzielimy przydatnych wskazówek.

Swoich wykonawców staramy się weryfikować jak najszybciej, może to zająć maksymalnie do 2 dni roboczych. 

Jeżeli dalej nie otrzymałeś weryfikacji i nie skontaktowaliśmy się z tobą – wyślij nam wiadomość na adres e-mail wykonawca@stepapp.pl

Jak otrzymywać zlecenia?

To bardzo proste. Musisz tylko uzupełnić wejść w swój profil i dodać nową pracę. Następnie wybierz interesującą cię kategorię i podaj kilka informacji o sobie w kontekście wykonywanej pracy. Opisz swoje doświadczenie, predyspozycje i napisz, dlaczego to właśnie ciebie klient powinien wybrać. Dobrze przygotowany opis zwiększa twoją szansę na znalezienie klienta aż o 50%!

Pamiętaj, że swój profil możesz uzupełnić zanim jeszcze zostaniesz przez nas zweryfikowany! Zrób to, a będziesz mógł przyjmować zlecenia od razu po weryfikacji.

Po uzupełnieniu profilu, zaczniemy automatycznie przesyłać ci zlecenia dopasowane do wybranych przez ciebie prac. Zobaczysz je na głównej mapie swojej okolicy w postaci pomarańczowych pinezek. Możesz też przeglądać je w formie listy na dole ekranu.

Jak zgłaszać się do zleceń?

Kliknij w pinezkę lub w zgłoszenie na liście, aby przejść do zlecenia. Zobaczysz tam więcej informacji odnośnie potrzebnej usługi, w tym – godzinę wykonania, zarobek, przewidywany czas pracy, odległość od ciebie oraz informacje i zdjęcia od klienta. Jeśli zlecenie cię zainteresuje i chcesz je wykonać – kliknij “zgłoś się”.

Nie zawsze jednak klient jest w stanie dobrze wycenić daną usługą. Jeżeli interesuje cię dane zlecenie, ale uważasz że powinno kosztować więcej – możesz zasugerować swoją stawkę klientowi. Kliknij przycisk “zaproponuj inną stawkę” i wprowadź kwotę, za którą możesz wykonać to zlecenie.

Swoje zgłoszenia możesz zobaczysz w zakładce w prawym górnym roku ekranu. Kliknij w nią. Wyświetlają się tam aktualne prace, które wykonujesz oraz twoje zgłoszenia, które na razie zostały bez odpowiedzi. W każdej chwili możesz usunąć swoje zgłoszenie.

Pamiętaj, że każde zlecenie jest opracowane według naszego klucza – zwróć uwagę na to czy zlecenie wymaga posiadania samochodu lub czy klient zapewnia odpowiednie narzędzia.

Jak wykonywać zlecenia?

Twoje zgłoszenia docierają wprost do klienta, który widzi twój profil, oceny, doświadczenie, opinie oraz zdjęcia z poprzednich realizacji.

Jeśli wybierze cię do realizacji swojego zlecenia, od razu dostaniesz od nas powiadomienie. Zobaczysz wtedy dokładny adres, pod którym usługa ma zostać wykonana oraz będziesz mógł skontaktować się ze swoim klientem za pomocą czatu. Jeżeli masz jakieś pytania – napisz do niego!

Jak rozpocząć pracę?

Dla zapewniania jak najlepszej jakości naszych usług oraz twojej wygody, opracowaliśmy specjalnej proces realizacji. Zaczyna się on w momencie, kiedy klient wybierze cię do realizacji usługi.

Jeżeli nastała już godzina, którą zaplanował klient, możesz wejść w swoją pracę i kliknąć “rozpocznij”. Klient otrzyma powiadomienie, że jesteś już w drodze.Na głównym ekranie zobaczysz lokalizację zlecenia na mapie.

 Nie przejmuj się jednak, jeśli złapią cię korki – możesz poinformować o tym swojego klienta poprzez czat.

Jeżeli już dojechałeś na miejsce spotkania, kliknij przycisk “jestem na miejscu”. Wyślemy do klienta powiadomienie, że jesteś już na miejscu i niedługo zaczniesz pracę.

Kiedy jesteś gotowy do pracy, kliknij “zacznij pracę”. Od tego czasu będziemy liczyć czas, który spędzasz na wykonaniu usługi. Możesz też zrobić przerwę, jeśli potrzebujesz załatwić coś poza pracą lub pojawiły się jakieś nowe sprawy.

 Jeżeli praca okaże się znacznie dłuższa, niż to przedstawił klient – możesz z nim o tym porozmawiać i zmodyfikować cenę usługi. Kliknij w ikonkę “info”, a następnie w przycisk “modyfikuj cenę”. Klient musi to zaakceptować, ale kiedy już to zrobi – po zakończeniu pracy otrzymasz nową stawkę. 

Jak zakończyć zlecenie?

Skończyłeś już pracę? Świetnie! Teraz wystarczy, że klikniesz przycisk “zakończ pracę”. Zrób zdjęcie wykonanej pracy dla wiarygodności i prześlij do klienta. Kiedy zaakceptuje wykonaną pracę, będziesz mógł sfinalizować zlecenie, wystawić opinię swojemu klientowi oraz od razu otrzymasz zapłatę, która pojawi się na twoim saldzie w aplikacji.

Jakiego sprzątania potrzebujesz?

Oferujemy dwa rodzaje sprzątania – standardowe sprzątanie lub generalne porządki. Jeśli Twój dom nie był długo sprzątany i chcesz przywrócić mu dawny blask – zalecamy zacząć od generalnych porządków!

Jeśli zaleźy Ci na regularnym utrzymaniu czystości w domu.

Jeśli ma to być dokładne sprzątanie np. po wynajmie, remoncie.