Poznaj sprawdzone sposoby na to jak pozbyć się kurzu we własnym domu lub mieszkaniu

Istnieje kilka sprawdzonych metod na pozbycie się kurzu we własnym domu. Oto kilka pomysłów, które możesz wypróbować:

  1. Regularne sprzątanie. Nie ma nic lepszego niż regularne sprzątanie, aby pozbyć się kurzu. Staraj się sprzątać co najmniej raz w tygodniu i dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, takich jak kąty i zakamarki.

  2. Używanie odkurzacza z filtrem HEPA. Filtr HEPA zatrzymuje nawet bardzo drobne cząstki kurzu, dlatego warto zainwestować w odkurzacz z takim filtrem.

  3. Używanie mokrej ściereczki lub mopa do usuwania kurzu. Sucha ściereczka tylko rozprasza kurz, dlatego lepiej używać mokrej ściereczki lub mopa, aby go usunąć.

Kurz w domu. Metody na pozbycie się uciążliwego pyłku

Jeśli masz problem z pyłkiem w swoim domu, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby się go pozbyć.

  1. Zamień dywany na panele lub płytki. Dywany mogą gromadzić kurz i pyłek, dlatego zmiana ich na inne rodzaje podłogi może pomóc w zmniejszeniu ilości pyłku w domu.

  2. Utrzymuj wysoką czystość w domu. Regularne odkurzanie i mycie podłóg i mebli może pomóc w zmniejszeniu ilości pyłku w domu.

  3. Używaj mokrego sprzątania. Zamiast suchych ściereczek i miotły, używaj mokrych ściereczek i mopów, aby usunąć kurz i pyłek z powierzchni.

  4. Zainstaluj filtry powietrza w swoich klimatyzatorach i oczyszczaczach powietrza. Filtry powietrza pomogą w usuwaniu pyłku i innych zanieczyszczeń z powietrza w twoim domu.

Zamów sprzątanie