fbpx

Order your next cleaning here →

#2 IKEA DIY hack – wyspa kuchenna KALLAX.

Ten lifehack został pierwotnie opisany przez Jen Lou Meredith. Przetłumaczyliśmy i napisaliśmy instrukcję po Polsku, aby podzielić się tą wspaniałą rzeczą z wami.

Tym razem mamy coś dla tych, którzy podczas krajowego zamknięcia odkryli w sobie na nowo pasję do gotowania lub po prostu potrzebują więcej miejsca w kuchni. Mobilna wyspa z wykorzystaniem najpopularniejszego mebla na świecie, czyli regału KALLAX

Możesz zmodyfikować swój, jeśli już go posiadasz (a pewnie tak:)) lub szybko wybrać się do sklepu w okolicy – niżej przygotowaliśmy już gotową listę zakupów.

Wykonanie własnej handmade wyspy kuchennej z mebla KALLAX jest bardzo proste. Wystarczy połączyć ze sobą parę śrubek, trochę desek i kilka ekstra dodatków, a w efekcie otrzymamy stylową i ruchomą wyspę kuchenną własnej roboty. W tym wpisie, przygotowaliśmy poradnik krok po kroku jak się za to zabrać.

Do dzieła!

Jak zrobić wyspę kuchenną z KALLAX - regału IKEA HACK?

wyspa kuchenna kallax
fot. Jen Lou Meredith
wyspa kuchenna z kallax ikea - stepapp zdjecie przed
fot. Jen Lou Meredith
wyspa kuchenna kallax ikea - stepapp zdjecie przed wiercenie
fot. Jen Lou Meredith

Instrukcja krok po kroku - wyspa kuchenna KALLAX.

Krok 1:  Zaczynamy od złożenia Kallaxa. Wystarczająco łatwe, więc nie będziemy pokazywać.

Krok 2:  Mocujemy kółka RILL od spodu regułu oraz szyny KUNGSFORS po bokach. Pamiętaj, że szyny są około 1cm szersze od regału, więc upewnij się, że przymocujesz je równo.

Krok 3: Teraz zamontuj wkłady KALLAX z drzwiczkami. Wybraliśmy dwie, aby pełniły funkcje szafek, a pozostałe służyły do ekspozycji. Możesz ustawić je jak chcesz.

Pomocna wskazówka: Upewnij się, że wkłady są ustawione prawidłowo, bo inaczej będą wystawać z tyłu, co wygląda nieco nieestetycznie.

Krok 4: Dalej zabieramy się za deski do krojenia. Jeśli chcemy je wykorzystać jako powierzchnię wyspy kuchennej, należy je zaimpregnować, aby chronić drewno i zapobiegać gromadzeniu się bakterii. Tutaj dobrze sprawdzi się SKYDD, ponieważ to naturalny olej mineralny i nie zawiera szkodliwych chemikaliów. Cała butelka starczy Ci na długo, bo do tych desek potrzebujesz tak naprawdę jedynie dwóch-trzech łyżek stołowych.

Ważna rzecz – należy co kilka miesięcy olejować ponownie obie deski, aby nie straciły swojego wyglądu.

Tak więc odwracamy deski i mocujemy je do górnej części KALLAXA za pomocą rzepów 3M (jeśli chcesz zostawić sobie w przyszłości pole do modyfikacji) lub kleju do drewna. Olejujemy je i czekamy aż wyschnie.

Gotowe!

Cały proces zajmuje około 4 godzin, od rozpakowania paczek do gotowej stylowej wyspy mobilnej DIY.

wyspa kuchenna kallax ikea - stepapp zdjecie przed olejowanie
fot. Jen Lou Meredith
wyspa kuchenna kallax ikea - stepapp zdjecie po 1
fot. Jen Lou Meredith
wyspa kuchenna z regału Kallax - propozycja
fot. Jen Lou Meredith

Zamów regularne sprzątanie w Stepapp.

Stepapp oferuje regularne sprzątanie mieszkania dopasowane do Twojego domu w Warszawie i okolicach. Podchodzimy do tego rozsądnie – sprzątamy tak, jak lubisz i wtedy, kiedy sobie życzysz. Zaplanuj regularne sprzątanie w Subskrypcji bez długoterminowych zobowiązań – możesz zatrzymać usługę w dowolnym momencie i wrócić do niej, kiedy potrzebujesz. Zawsze sprząta u Ciebie ta sama, wyszkolono profesjonalnie osoba, dzięki możesz czuć się pewnie i bezpiecznie.

stepapp darmowa konsultacja sprzątanie Stepapp

Initial consultation before ordering a service from us for free, without any obligation.

To make your everyday life easier, we will help you to clean the house regularly. To provide the best service, we do always start with a free initial consultation by phone, video, or visit you at your home to tailor the cleaning to your needs.

Jakiego sprzątania potrzebujesz?

Oferujemy dwa rodzaje sprzątania – standardowe sprzątanie lub generalne porządki. Jeśli Twój dom nie był długo sprzątany i chcesz przywrócić mu dawny blask – zalecamy zacząć od generalnych porządków!

Jeśli zaleźy Ci na regularnym utrzymaniu czystości w domu.

Jeśli ma to być dokładne sprzątanie np. po wynajmie, remoncie.