Jak dobrze sprzątać? 3 porady od naszych ekspertów

Kto nie czuje się lepiej wracając do czystego, świeżego, posprzątanego domu? Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak czystość twojego domu wpływa na twoje samopoczucie – już odpowiadamy. Prawda jest taka, że czujemy się bardziej zestresowani i niespokojni, kiedy nasz dom jest brudny. Tak też tłumaczy to psycholog Sherrie Boug Carter, w tym artykule (tekst po angielsku).

Chcesz poprawić swoje samopoczucie? Posprzątaj swój dom. Utrzymanie swojego miejsca zamieszkania w czystości przez cały czas nie zawsze wydaje się proste, ale możemy to znacznie ułatwić. Zapytaliśmy więc kilku naszych wykonawców o najlepsze porady w domowym sprzątaniu. Wykorzystaj je w swoim domu!

 

Oto 3 najlepsze porady jak dobrze sprzątać:

1. Używaj ściereczek z mikrofibry.

Nasi wykonawcy wszyscy zgodnie uznali, że ściereczki z mikrofibry są ich ulubionym narzędziem do sprzątania.

Materiał, z którego są wykonane, znacznie lepiej czyści wszelkie powierzchnie, niż gąbki i ręczniki papierowe. Do tego jest szybkoschnący i można go prać w pralce, co oznacza że znacznie łatwiej utrzymać go w czystości.

Ściereczkę z mikrofibry możesz nasączyć octem i połączyć z wodą oraz płynem do naczyń, tworząc idealny zestaw do usuwania prawie wszystkich zabrudzeń i różnych powierzchni.

Do tego, mikrofibra to materiał, który już wraz z samą wodą eliminuje do 99% procent bakterii! Dlatego też wiele szpitali przerzuciło się na narzędzia z mikrofibry – ściereczki, mopy i ręczniki.

2. Soda oczyszczona twoim przyjacielem w kuchni

Kiedy mikrofibra to idealny środek do szybkiego czyszczenia większości zabrudzeń, na najtrudniejsze zanieczyszczenia po jedzeniu świetnie sprawdza się proszek do czyszczenia.

Posyp trochę sody oczyszczonej na ściereczkę i zetrzyj miejsca, w których zgromadził się tłuszcz. Poczekaj kilka minut aż soda zacznie działać, a następnie kontynuuj wycieranie, pocierając obszar czystą, wilgotną ściereczką, aby zebrać pozostałości.

3. Używaj dobrych narzędzi do sprzątania kurzu

Tradycyjna miotełka do kurzu z włókien lub piór może i wygląda uroczo, ale nie jest zbyt praktyczna. Aby skutecznie usunąć kurz z salonu, sugerujemy użycie miotełki lub ściereczki z mikrofibry zamiast miotełki z włókien.

Zamów regularne sprzątanie w Stepapp.

Stepapp oferuje regularne sprzątanie mieszkania dopasowane do Twojego domu w Warszawie i okolicach. Podchodzimy do tego rozsądnie – sprzątamy tak, jak lubisz i wtedy, kiedy sobie życzysz. Zaplanuj regularne sprzątanie w Subskrypcji bez długoterminowych zobowiązań – możesz zatrzymać usługę w dowolnym momencie i wrócić do niej, kiedy potrzebujesz. Zawsze sprząta u Ciebie ta sama, wyszkolono profesjonalnie osoba, dzięki możesz czuć się pewnie i bezpiecznie.

stepapp darmowa konsultacja sprzątanie Stepapp

Wstępna konsultacja za darmo,
bez zobowiązań.

Aby ułatwić Ci codzienne życie, pomożemy w regularnym sprzątaniu domu. Chcąc zapewnić najlepszą obsługę, zawsze zaczynamy od bezpłatnej konsultacji wstępnej przez telefon, wideo lub wizytę domową, aby dostosować sprzątanie do Twoich potrzeb.