fbpx

Zamów swoje następne sprzątanie tutaj →

Jak dobrze sprzątać? 3 porady od naszych ekspertów

Kto nie czuje się lepiej wracając do czystego, świeżego, posprzątanego domu? Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak czystość twojego domu wpływa na twoje samopoczucie – już odpowiadamy. Prawda jest taka, że czujemy się bardziej zestresowani i niespokojni, kiedy nasz dom jest brudny. Tak też tłumaczy to psycholog Sherrie Boug Carter, w tym artykule (tekst po angielsku).

Chcesz poprawić swoje samopoczucie? Posprzątaj swój dom. Utrzymanie swojego miejsca zamieszkania w czystości przez cały czas nie zawsze wydaje się proste, ale możemy to znacznie ułatwić. Zapytaliśmy więc kilku naszych wykonawców o najlepsze porady w domowym sprzątaniu. Wykorzystaj je w swoim domu!

 

Oto 3 najlepsze porady jak dobrze sprzątać:

1. Używaj ściereczek z mikrofibry.

Nasi wykonawcy wszyscy zgodnie uznali, że ściereczki z mikrofibry są ich ulubionym narzędziem do sprzątania.

Materiał, z którego są wykonane, znacznie lepiej czyści wszelkie powierzchnie, niż gąbki i ręczniki papierowe. Do tego jest szybkoschnący i można go prać w pralce, co oznacza że znacznie łatwiej utrzymać go w czystości.

Ściereczkę z mikrofibry możesz nasączyć octem i połączyć z wodą oraz płynem do naczyń, tworząc idealny zestaw do usuwania prawie wszystkich zabrudzeń i różnych powierzchni.

Do tego, mikrofibra to materiał, który już wraz z samą wodą eliminuje do 99% procent bakterii! Dlatego też wiele szpitali przerzuciło się na narzędzia z mikrofibry – ściereczki, mopy i ręczniki.

2. Soda oczyszczona twoim przyjacielem w kuchni

Kiedy mikrofibra to idealny środek do szybkiego czyszczenia większości zabrudzeń, na najtrudniejsze zanieczyszczenia po jedzeniu świetnie sprawdza się proszek do czyszczenia.

Posyp trochę sody oczyszczonej na ściereczkę i zetrzyj miejsca, w których zgromadził się tłuszcz. Poczekaj kilka minut aż soda zacznie działać, a następnie kontynuuj wycieranie, pocierając obszar czystą, wilgotną ściereczką, aby zebrać pozostałości.

3. Używaj dobrych narzędzi do sprzątania kurzu

Tradycyjna miotełka do kurzu z włókien lub piór może i wygląda uroczo, ale nie jest zbyt praktyczna. Aby skutecznie usunąć kurz z salonu, sugerujemy użycie miotełki lub ściereczki z mikrofibry zamiast miotełki z włókien.

Zamów regularne sprzątanie w Stepapp.

Stepapp oferuje regularne sprzątanie mieszkania dopasowane do Twojego domu w Warszawie i okolicach. Podchodzimy do tego rozsądnie – sprzątamy tak, jak lubisz i wtedy, kiedy sobie życzysz. Zaplanuj regularne sprzątanie w Subskrypcji bez długoterminowych zobowiązań – możesz zatrzymać usługę w dowolnym momencie i wrócić do niej, kiedy potrzebujesz. Zawsze sprząta u Ciebie ta sama, wyszkolono profesjonalnie osoba, dzięki możesz czuć się pewnie i bezpiecznie.

stepapp darmowa konsultacja sprzątanie Stepapp

Wstępna konsultacja za darmo,
bez zobowiązań.

Aby ułatwić Ci codzienne życie, pomożemy w regularnym sprzątaniu domu. Chcąc zapewnić najlepszą obsługę, zawsze zaczynamy od bezpłatnej konsultacji wstępnej przez telefon, wideo lub wizytę domową, aby dostosować sprzątanie do Twoich potrzeb.

Jak chcesz zamówić sprzątanie?

To zależy wyłącznie od Ciebie. Wybierz, czy chcesz zamówić sprzątanie online czy wolisz zrobić to przez rozmowę telefoniczną.

Zostaw kontakt do siebie - pomożemy Ci!

Nasz ekspert ds. sprzątania domu wkrótce się z Tobą skontaktuje, aby udzielić dalszych informacji, odpowiedzieć na Twoje pytania i zaproponować rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.