fbpx

Zamów swoje następne sprzątanie tutaj →

#2 IKEA DIY hack – wyspa kuchenna KALLAX.

Ten lifehack został pierwotnie opisany przez Jen Lou Meredith. Przetłumaczyliśmy i napisaliśmy instrukcję po Polsku, aby podzielić się tą wspaniałą rzeczą z wami.

Tym razem mamy coś dla tych, którzy podczas krajowego zamknięcia odkryli w sobie na nowo pasję do gotowania lub po prostu potrzebują więcej miejsca w kuchni. Mobilna wyspa z wykorzystaniem najpopularniejszego mebla na świecie, czyli regału KALLAX

Możesz zmodyfikować swój, jeśli już go posiadasz (a pewnie tak:)) lub szybko wybrać się do sklepu w okolicy – niżej przygotowaliśmy już gotową listę zakupów.

Wykonanie własnej handmade wyspy kuchennej z mebla KALLAX jest bardzo proste. Wystarczy połączyć ze sobą parę śrubek, trochę desek i kilka ekstra dodatków, a w efekcie otrzymamy stylową i ruchomą wyspę kuchenną własnej roboty. W tym wpisie, przygotowaliśmy poradnik krok po kroku jak się za to zabrać.

Do dzieła!

Jak zrobić wyspę kuchenną z KALLAX - regału IKEA HACK?

wyspa kuchenna kallax
fot. Jen Lou Meredith
wyspa kuchenna z kallax ikea - stepapp zdjecie przed
fot. Jen Lou Meredith
wyspa kuchenna kallax ikea - stepapp zdjecie przed wiercenie
fot. Jen Lou Meredith

Instrukcja krok po kroku - wyspa kuchenna KALLAX.

Krok 1:  Zaczynamy od złożenia Kallaxa. Wystarczająco łatwe, więc nie będziemy pokazywać.

Krok 2:  Mocujemy kółka RILL od spodu regułu oraz szyny KUNGSFORS po bokach. Pamiętaj, że szyny są około 1cm szersze od regału, więc upewnij się, że przymocujesz je równo.

Krok 3: Teraz zamontuj wkłady KALLAX z drzwiczkami. Wybraliśmy dwie, aby pełniły funkcje szafek, a pozostałe służyły do ekspozycji. Możesz ustawić je jak chcesz.

Pomocna wskazówka: Upewnij się, że wkłady są ustawione prawidłowo, bo inaczej będą wystawać z tyłu, co wygląda nieco nieestetycznie.

Krok 4: Dalej zabieramy się za deski do krojenia. Jeśli chcemy je wykorzystać jako powierzchnię wyspy kuchennej, należy je zaimpregnować, aby chronić drewno i zapobiegać gromadzeniu się bakterii. Tutaj dobrze sprawdzi się SKYDD, ponieważ to naturalny olej mineralny i nie zawiera szkodliwych chemikaliów. Cała butelka starczy Ci na długo, bo do tych desek potrzebujesz tak naprawdę jedynie dwóch-trzech łyżek stołowych.

Ważna rzecz – należy co kilka miesięcy olejować ponownie obie deski, aby nie straciły swojego wyglądu.

Tak więc odwracamy deski i mocujemy je do górnej części KALLAXA za pomocą rzepów 3M (jeśli chcesz zostawić sobie w przyszłości pole do modyfikacji) lub kleju do drewna. Olejujemy je i czekamy aż wyschnie.

Gotowe!

Cały proces zajmuje około 4 godzin, od rozpakowania paczek do gotowej stylowej wyspy mobilnej DIY.

wyspa kuchenna kallax ikea - stepapp zdjecie przed olejowanie
fot. Jen Lou Meredith
wyspa kuchenna kallax ikea - stepapp zdjecie po 1
fot. Jen Lou Meredith
wyspa kuchenna z regału Kallax - propozycja
fot. Jen Lou Meredith

Zamów regularne sprzątanie w Stepapp.

Stepapp oferuje regularne sprzątanie mieszkania dopasowane do Twojego domu w Warszawie i okolicach. Podchodzimy do tego rozsądnie – sprzątamy tak, jak lubisz i wtedy, kiedy sobie życzysz. Zaplanuj regularne sprzątanie w Subskrypcji bez długoterminowych zobowiązań – możesz zatrzymać usługę w dowolnym momencie i wrócić do niej, kiedy potrzebujesz. Zawsze sprząta u Ciebie ta sama, wyszkolono profesjonalnie osoba, dzięki możesz czuć się pewnie i bezpiecznie.

stepapp darmowa konsultacja sprzątanie Stepapp

Wstępna konsultacja za darmo,
bez zobowiązań.

Aby ułatwić Ci codzienne życie, pomożemy w regularnym sprzątaniu domu. Chcąc zapewnić najlepszą obsługę, zawsze zaczynamy od bezpłatnej konsultacji wstępnej przez telefon, wideo lub wizytę domową, aby dostosować sprzątanie do Twoich potrzeb.